Obsługa i naprawa opon rolniczych i przemysłowych jest specjalistycznym szkoleniem dedykowanym dla osób obsługujących i naprawiających ogumienie rolnicze oraz przemysłowe. Kursanci poznają budowę różnego rodzaju kół rolniczych i przemysłowych – w tym kół pierścieniowych. Omawiamy zagadnienia dotyczące prawidłowej wymiany opon w takich maszynach – również w miejscu pracy maszyny.
Kursanci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do naprawy różnego rodzaju uszkodzeń wszystkich stref opon. Podczas szkolenia wykonują naprawy drobnych przebić przy użyciu materiałów wulkanizowanych chemicznie. Szczególna uwaga przykładana jest jednak do napraw poważnych uszkodzeń, które wymagają wykonania naprawy na gorąco. Kursanci mają możliwość wykonać naprawę opony z wykorzystaniem prasy wulkanizacyjnej MONAFLEX.

Zagadnienia szkoleniowe:

  • budowa opon oraz obręczy przemysłowych i rolniczych
  • diagnostyka opon oraz obręczy maszyn rolniczych i przemysłowych
  • diagnostyka uszkodzeń ogumienia opon maszyn rolniczych i przemysłowych
  • zasady doboru oraz montażu opon przemysłowych i rolniczych
  • prawidłowa eksploatacja opon rolniczych i przemysłowych
  • prawidłowa naprawa opon rolniczych i przemysłowych
  • ćwiczenia praktyczne z napraw uszkodzeń opon rolniczych i przemysłowych “na zimno” i “na gorąco”
  • ćwiczenia praktyczne z montażu opon przemysłowych i rolniczych przy użyciu montażownicy oraz narzędzi do ręcznego montażu ogumienia

Harmonogram szkolenia: 4 dni

08.00 - rozpoczęcie zajęć
12.00 - przerwa obiadowa (posiłek zapewnia organizator)
16.00 - zakończenie szkolenia

Informacje o prowadzącym

Obsługę i naprawę opon ciężarowych prowadzi Piotr Konarski Stanaszek, ekspert w dziedzinie napraw i eksploatacji ogumienia samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, rolniczych i przemysłowych (OTR). Szkoleniowiec posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie umożliwiające naukę pracy w zawodzie wulkanizatora i serwisanta opon. Poza pracą a jednocześnie po zakończeniu szkolenia można z nim porozmawiać o boksie i wędkowaniu.

Koszt szkolenia:

Całkowity koszt szkolenia zobaczysz na stronie sklepu internetowego Anwa-Tech. Wejdź na stronę i sprawdź aktualną cenę. Aby wziąć udział w szkoleniu należy zamówić szkolenie i wpłacić należność za każdego z uczestników.

 

Dodatkowe informacje:

Szkolenia stacjonarne odbywają się na stanowisku warsztatowym Anwa-Tech przy ul. 3 Maja 89 w Sulejówku lub innym miejscu, które wyznaczymy. Istnieje również możliwość zorganizowania szkolenia w Twoim warsztacie. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: szkolenia@anwa-tech.pl lub telefonicznie pod numerem +48 509 580 807.