Szkolenia dla wulkanizatorów

Obsługa i naprawa opon ciężarowych to szkolenie dedykowane dla pracowników wulkanizacji i serwisów ogumienia obsługujących koła pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3.5 tony. Zapraszamy wszystkich, którzy obsługują pojazdy ciężarowe i ogumienie ciężarowe. Regularne szkolenia podnoszą poziom kwalifikacji, sprawność wykonywania poszczególnych czyności serwisowych a także bezpieczeństwo pracy. Zapraszamy również osoby, które planują rozpoczęcie działalności na stanowisku serwisanta opon lub wulkanizatora. Aktualne szkolenie podnosi poziom wiedzy i wartość pracownika w każdym warsztacie obsługującym samochody ciężarowe. 

 

Plan szkolenia

Szkolenie zaczynamy od przygotowania stanowiska pracy z nastawieniem na bezpieczeństwo pracownika i sprzętu wykorzystywanego do serwisu opon. W kolejnym etapie kursanci uczą się zasad diagnostyki opon i obręczy oraz prawidłowych technik montażu i wyważania kół. Omawiane są również przyczyny i metody zapobiegania nieprawidłowemu zużywaniu się ogumienia.

Szczególny nacisk kładziemy na zagadnienia związane z bezpieczeństwem w czasie obsługi kół ciężarowych.

Blok tematyczny dotyczący naprawy opon skierowany jest na naukę szczegółowej diagnostyki uszkodzeń opon pod kątem weryfikacji możliwości wykonania naprawy oraz doboru prawidłowej technologii. Część praktyczna obejmuje wykonywanie napraw uszczelniających i wzmacniających przy użyciu materiałów do wulkanizacji na zimno oraz na gorąco. Kursanci mają możliwość poznać charakterystykę punktowych oraz sekcyjnych pras wulkanizacyjnych.

 

Informacje o prowadzącym

Obsługę i naprawę opon ciężarowych prowadzi Piotr Konarski Stanaszek, ekspert w dziedzinie napraw i eksploatacji ogumienia samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, rolniczych i przemysłowych (OTR). Szkoleniowiec posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie umożliwiające naukę pracy w zawodzie wulkanizatora i serwisanta opon. Poza pracą a jednocześnie po zakończeniu szkolenia można z nim porozmawiać o boksie i wędkowaniu.


Program szkolenia

Całkowity czas trwania szkolenia wynosi 1 dzień.

 

08.00 | Rozpoczęcie zajęć

12:00 | Przerwa obiadowa

18.00 | Zakończenie szkolenia

Pełny program szkolenia można pobrać tutaj

 

Najbliższy termin

marzec 2022

 

Lokalizacja

Szkolenie odbywa się w obiekcie szkoleniowym Anwa-Tech znajdującym się w miejscowości Cyganka koło Mińska Mazowieckiego (woj. mazowieckie).

Dokładny adres:

Anwa-Tech sp. z o.o.
Szkolna 45
05-300 Cyganka
Link do mapy Google Maps: kliknij tutaj

Koszt szkolenia

Całkowity koszt szkolenia zobaczysz na stronie sklepu internetowego Anwa-Tech. Wejdź na stronę i sprawdź aktualną cenę. Aby wziąć udział w szkoleniu należy zamówić szkolenie i wpłacić należność za każdego z uczestników.


Dodatkowe informacje

W przypadku nie zebrania się wymaganej liczby uczestników zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania szkolenia. Więcej szczegółów związanych ze szkoleniem można uzyskać pod adresem e-mail: szkolenia@anwa-tech.pl lub telefonicznie pod numerem +48 509 580 803.