Myślisz o wprowadzeniu usługi geometrii jednak nie masz wystarczającej ilości miejsca na podnośnik diagnostyczny? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!!

Geometria FASEP VCO-K

W związku ze zmianą charakteru pracy warsztatów oponiarskich i dość znacznego uzależnienia ich funkcjonowania od pogody, napweno większość właścicieli rozważa wprowadzenie dodatkowych usług. Jedną z usług będących najbliżej opony a zarazem jedną z najbardziej dochodowych jest usługa geometrii kół. W sytuacji, gdy warsztat dysponuje dużą ilością miejsca, kwestia wprowadzenia tej usługi jest właściwie prosta - wystarczy wybrać dostawcę i zamówić urządzenie. Problem pojawia się natomiast w momencie, kiedy w warsztacie tego miejsca brakuje lub w momencie, kiedy powierzchnia jest wynajmowana i najemca nie wyraża zgody na modyfikacje posadzki pod podnośnik daignostyczny. Aby sprostać wymaganiom tej grypy klientów, włoski producent FASEP opracował system pomiaru geometrii kół umożliwiający pracę na podnośniku dwukolumnowym.

Jak działa Geometria FASEP

Budowa urządzenia, jest identyczna z urządzeniem współpracującym z podnośnikami diagnostycznymi. Geometria FASEP VCO-K wyposażona jest jednak dodatkowo w oprogramowanie z funkcją Jack&Hold do pomiaru geometrii w trybie LIVE na podnośniku dwukolumnowym. Sam pomiar kątów jest niezwylke łatwy i przede wszystkim bardzo szybki. Składa się z następujących czynności:

 • wprowadzenie pojazdu na stanowisko warsztatowe i ustawienie go na obrotnicach i płytach luzujących tylne zawieszenie,
 • montaż uchytów z głowicami pomiarowymi na koła,
 • wybór modelu pojazdu w bazie danych,
 • pomiar wszystkich kątów koła i sworznia zwrotnicy przy skręcie kół od 4º do 20º,
 • uruchomienie funkcji pomiaru przy podniesionym pojeździe,
 • podniesienie pojazdu na wysokość odpowiadającą użytkownikowi,
 • regulacja do wartości producenta,
 • zakończenie pracy i opuszczenie pojazdu.

Po wykonaniu powyższych czynności geometria jest już skorygowana i auto jest gotowe do drogi. Ogromną zaletą geometrii FASEP jest fakt, że pomiar nie wymaga wcześniejszego kompensowania uchwytów kół. Dzięki temu rewolucyjnemu rozwiązaniu użytkownik oszczędza mnóstwo czasu i może wykonać pomiar (bez regulacji) nawet w 1,5 minuty. Specjalnie zaprojektowane uchwyty w większości wypadków nie wymagają demontażu kołpaków znajdujących się na obręczach stalowych. 

Połączenie między głowicami pomiarowymi a jednostką komputera PC realizowane jest bezprzewodowo poprzez kanał radiowy lub przewodowo po podłączeniu przewodów. Umożliwia to pracę w każdych warunkach - nawet gdy baterie są rozładowane w wyniku roztargnienia. System dostarczany jest z oprogramowaniem FASEP, mobilną szafką, komputerem PC oraz drukarką laserową. 

Dla kogo dedykowana jest Geometria FASEP?

Właściwie system ten nie ma żadnych ograniczeń. Sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno w serwisach wyposażonych w podnośniki diagnostyczne jak i tych, które dopiero wprowadzają usługę pomiaru geometrii i z przyczyn ekonomicznych nie posiadają środków na podnośnik diagnostyczny lub po prostu nie mają wystarczającej ilości miejsca. Jak wspomnieliśmy powyżej geometria FASEP może pracować na:

 • podnośniku dwukolumnowym,
 • podnośnikach diagnostycznych (czterokolumnowych i nożycowych),
 • kanale naprawczym.